Укр
Укр Eng Рус

Як захистити медперсонал від COVID-19

За даними Міжнародної ради медсестер, куди входять представники 130 країн, за весь період пандемії COVID-19 вірус вразив понад 90 тисяч медиків по всьому світу. В зоні найбільшого ризику – медсестри. Яким має бути захист медперсоналу від COVID-19 – розповідаємо в матеріалі

Медичний персонал – на передовій боротьби з пандемією коронавирусу штаму COVID-19. А це значить, що лікарі амбулаторій, швидкої допомоги і медичні сестри – в зоні ризику. За останньою інформацією Міністерства охорони здоров’я України, за весь період епідемії вірусом інфікувалися більше 3000 медиків, тобто – кожен другий.

Основна причина такого високого рівня захворюваності серед медичних працівників – нестача адекватних засобів захисту. Держава виявилася не готова до такого стрімкого поширення коронавирусу, в результаті чого велика кількість медичних установ не була забезпечена необхідним: костюмами, масками, рукавичками.

І хоча зараз рівень захворюваності коронавірусів в Україні поступово знижується, а карантинні обмеження поетапно знімають, захист медпрацівників від COVID-19 має залишатися головним пріоритетом для керівництва медустанов.

Як захистити медпрацівників від COVID-19 – далі у матеріалі.

Як передається коронавірус

Зараження COVID-19 відбувається переважно через інфіковану людину. Вірус знаходиться в слині і мокроті хворого й передається іншим, коли він кашляє або чхає. Краплі заражених рідин через свою досить значну масу не поширюються на великі відстані, а потрапляють на поверхні в радіусі до 1 метра. Тому заразитися можна двома шляхами:

  1. вдихнувши інфіковане повітря
  2. доторкнувшись до інфікованих поверхонь, а потім потерши слизові – очі, ніс, рот

Саме тому МОЗ і Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дотримуватися дистанції мінімум в 1 метр і захищати руки і обличчя за допомогою масок і рукавичок.

Для медиків, які постійно контактують з хворими і позбавлені можливості дотримуватися рекомендованої дистанції, захисні заходи набагато складніші.

Захист медперсоналу від COVID-19: що має бути в комплекті

Базовий набір засобів захисту від COVID-19 для медичного персоналу складається з 6-7 предметів.

Ізоляційний халат

Ізоляційний халат

Ізоляційний халат

Він може бути стерильним і нестерильним. Їх роблять з водонепроникного поліпропіленового матеріалу, що дає досить високий рівень захисту. Такі халати – одноразові, тому через кілька годин використання їх необхідно утилізувати.

Хірургічна маска

Хірургічна маска

Хірургічна маска

Вона захищає обличчя і дихальні шляхи від прямого потрапляння інфікованої слини. Однак не здатна захистити від аерозолів. Тому під час роботи у відділеннях інтенсивної терапії рекомендується використовувати спеціальні респіратори.

Респіратор класу FFP2 і вище

Респіратор класу FFP2

Респіратор класу FFP2

Саме такі респіратори здатні забезпечити надійний захист медичного персоналу під час перебування в закритих, погано провітрюваних приміщеннях. Вони затримують до 85% відсотків частинок канцерогенного пилу, аерозолів на основі масла і води (слини).

Високі бахіли

Високі бахіли

Високі бахіли

Оскільки частки інфікованої слини осідають на поверхнях, вони можуть потрапити на взуття і одяг персоналу. Захист в цьому випадку має бути максимальним.

Захисний екран для обличчя

Захисний екран для обличчя

Захисний екран для обличчя

Акрилові екрани-маски надійно захищають обличчя, очі і рот від потрапляння крапель зараженої слини від пацієнта під час проведення терапевтичних процедур.

Одноразові латексні рукавички – дві пари

Одноразові латексні рукавички

Одноразові латексні рукавички

Вони захищають не тільки руки медпрацівника, але і знижують ризик передати частки вірусу від одного пацієнта іншому.

Водонепроникний фартух

Водонепроникний фартух

Водонепроникний фартух

Це додатковий засіб захисту, необхідний медикам, які працюють у відділеннях інтенсивної терапії.

Набір призначений для лікарів і медсестер, які безпосередньо контактують з інфікованими пацієнтами, проводять інтубацію трахеї, неінвазивну вентиляцію легенів або бронхіоскопію.

Будьте в курсі новин

    A