Укр
Рус Укр Eng

Обробка тканин. Для чого потрібні спирт, ксилол та парафін

Обробка тканин – це процедура видалення води з тканин та заміна її середовищем, яке твердне та дозволяє робити тонкі зрізи на мікротомі.

Перед обробкою тканина повинна бути як слід забрана та зафіксована, і лише потім вона проходить через процес, який включає такі кроки:

  • Дегідратація
  • Очищення
  • Інфільтрація

Після обробки зразки заливають парафіном, таким чином створюючи парафінові блоки. Коли блоки розділені, вони можуть архівуватися, це дає можливість використовувати їх пізніше.

«Обробка тканини» – це  кроки, необхідні для переведення зразка від фіксації до стану повної інфільтрації в гістологічному досліджені. Згодом оброблена тканина перетворюється на парафіновий блок, з якого можна приготувати зрізи на мікротомі.

Обробка тканин

Крок 1: Дегідратація

Дегідратація

Дегідратація

Дегідратація – це процес видалення води з тканини. На цьому етапі спирт швидко проникає в тканини, і вода замінюється спиртом. Оскільки спирти діють швидко та можуть зменшуватися та робити тканину твердою, необхідно бути обережним при розрахунку часу, необхідного для етапу зневоднення. 

Цей процес здійснюється шляхом занурення зразків у серію спиртів. Спирт поступово замінює воду в усіх клітинах зразка. Використовується серія зростаючих (зазвичай від 70% до 100%) концентрацій спирту, щоб уникнути надмірного спотворення тканини.

Якщо дегідратація неповна, очищувач (розчинник) не діятиме належним чином, і в результаті утворяться м’які, кашоподібні блоки. Неповне зневоднення є причиною більшості проблем подальшої обробки.

Крок 2: Очищення

Очищення

Очищення

Оскільки більшість спиртів (за винятком ізопропілового спирту) і парафін НЕ змішуються, вводиться наступний етап, відомий як очищення.

Необхідно використовувати проміжний розчинник, який повністю змішується з обома (наприклад, ксилол). Цей розчинник витісняє спирт у тканині в процесі очищення. Іншою важливою роллю очисного агента є видалення значної кількості ліпідів із тканини, яка в іншому випадку представляє бар’єр для парафінової інфільтрації. Щоб переконатися, що всі сліди спирту видалені з тканин, які обробляються, потрібне багаторазове очищення. 

Але слід пам’ятати, що тривале перебування в очищувальних засобах призведе до утворення твердих, крихких тканин.

Читайте також: реагенти для гістології

Ксилол від Leica Biosystems застосовується в багатьох лабораторіях світу. Зокрема це ксилол гістологічний Leica Surgipath Xylenes – високоочищена суміш, що використовуються при проведенні гістологічних та цитологічних  досліджень.

Крок 3: Інфільтрація

Інфільтрація

Інфільтрація

Тепер зразок можна просочити парафіном. Розплавлений парафін проникає в тканини і при охолодженні твердне до консистенції, яка дозволяє робити зрізи на мікротомі. Рівень структурної підтримки, яку надає твердий парафін, можна регулювати шляхом вибору різних парафінових складів (тобто, інфільтруючий тип проти універсального типу). Це середовище утримує клітини та міжклітинні структури в належному співвідношенні під час розрізання на тонкі частини.

Необхідна багаторазова зміна гістологічного парафіну для повного витіснення очищувача. Інфільтрація парафіну значно посилюється вакуумом.

Загальний список реагентів для обробки тканин

Загальний список реагентів для обробки тканин

Загальний список реагентів для обробки тканин

У нас ви завжди можете купити ксилол, розчини для декальцинації, парафіни та інші витратні матеріали для гістології від виробника Leica Biosystems. Перелік продукції можна переглянути за посиланням.

Будьте в курсі новин

    A