ПОРАДА 1: Підготовка зразка
Дуже важливо мати добре підготовлену тканину – навіть найкращий сканер не зможе компенсувати погані зразки. Ось деякі аспекти підготовки, які можуть вплинути на процес сканування.
- Розріз – цифрові патологічні сканери мають менший діапазон фокусування, ніж традиційні мікроскопи, тому майте це на увазі. При скануванні одноплощинних зображень найкращі результати дає стандартна товщина тканини (3 – 5 мкм). Для товстих зрізів може знадобитися багатоплощинне сканування (z-stack), але воно значно подовжує час сканування та розмір файлів.
- Забарвлення – дуже слабке або надмірне забарвлення фону ускладнить автоматичну ідентифікацію тканини сканером і може призвести до збільшення ручної роботи.
- Розташування – як і у випадку з традиційною мікроскопією, патологічні сканери найкраще працюють на рівних поверхнях тканин. Уникайте складок або зморшок на тканині для оптимального фокусування.
- Покривне скло – якщо ви плануєте сканувати скельце, краще використовувати скляне покривне скло, оскільки пластикове може деформуватися з часом і вплинути на фокусування сканера. Як і при традиційній мікроскопії, переконайтеся, що під покривним склом немає бульбашок повітря, щоб запобігти скануванню ділянок, які не будуть у фокусі.