Укр
Укр Eng Рус

Кейс: стереомікроскоп Leica M205 в Інституті еволюційної екології НАН України

Рішення, які ми поставляємо, завжди реалізуються в цікаві кейси в різних напрямках: від поліпшення певних промислових процесів до повноцінного облаштування медичних установ сучасним інноваційним обладнанням.  

А часом нам трапляються цікаві наукові кейси, де устаткування від наших партнерів-виробників допомагає науковцям України у важливих дослідженнях та відкриттях.

І сьогодні розповімо саме про такий незвичний кейс. 

Про ІЕЕ НАН України

Інститут еволюційної екології НАН України в м.Києві – це державна установа екологічного профілю, діяльність якої стосується комплексного дослідження екосистем міста, формування наукових основ та розробки практичних заходів з їх впровадження. Інститут досліджує все біорізноманіття: природні та антропогенні ландшафти, рослинний та тваринний світ.

Стереомікроскоп Leica  М205 з камерою та програмним забезпеченням – на такий комплекс ми отримали запит від Інституту.

Для чого установі дана система? А потрібна вона, як виявилося, для доволі важливої наукової роботи!

Унікальна колекція

В Інституті еволюційної екології НАН України зберігається унікальна колекція комах. Колекція містить рідкісні види, які отримані з усіх куточків земної кулі та  доступні в єдиному екземплярі.

Поставлений стереомікроскоп Leica M205 дозволить виконати оцифрування всієї колекції та створити єдину бібліотеку. 

Ключова особливість системи – це можливість автоматизованого отримання глибокофокусних зображень. 

До застосування Leica M205

Використовуючи класичний мікроскоп, дослідники могли  бачити лише невелику ділянку зразка, яка знаходиться у фокусі. Щоб отримати зображення, яке повністю сфокусоване, дослідникам Інституту доводилось робити велику кількість окремих фотографій при цьому постійно змінюючи положення фокусу. Після чого, через стороннє програмне забезпечення, вони отримували глибокофокусні зображення. 

Весь процес займав до кількох годин на 1 фотографію та, окрім того, передбачав  багато ручних маніпуляцій.

Після застосування Leica M205

Програмно-апаратний комплекс на базі стереомікроскопу Leica  М205 автоматизував  весь процес та додатково забезпечив можливість отримувати фотографії з режимом HDR (розширений діапазон витримки). 

Ось як працює система:

  1. Задайте верхню та нижню точку для сканування у ПЗ.
  2. Увімкніть режим  HDR.
  3. Запустіть сканування та дочекайтеся закінчення процесу. 

Це займає від 2 до 10 хвилин !

  1. Далі комплекс автоматично робить знімки кожної ділянки у фокусі, автоматично змінюючи експозицію та об’єднує знімки в єдине зображення. 

Висновки

Стереомікроскоп Leica  М205 з камерою та програмним забезпеченням – це саме те, рішення, що  дасть змогу Інституту еволюційної екології НАН України оцифрувати усю колекцію максимально швидко, якісно та з мінімальними зусиллями.

Коли колекція буде сформована, стереомікроскоп швидко знайде застосування в інших наукових напрямках. Адже унікальні наукові дослідження потребують приладів з унікальним функціоналом  і Leica М205 – одне з таких рішень!

Будьте в курсі новин

    A