Укр
Укр Eng Рус

Як сучасні технології впливають на заготовлення компонентів крові

Минулого тижня вперше в Україні було здійснено процедуру дегліцеролізації еритроцитів, а також заготовлено подвійну дозу еритроцитів від одного донора. Наша компанія виступила організатором унікального практичного семінару разом з партнером, компанією Haemonetics, світовим лідером рішень для служби крові

Захід відбувся на базі Сумського обласного центру служби крові 20 – 22 липня цього року. Навчання для працівників центрів служби крові з різних регіонів України проводила Наталія Маслова, представник компанії Haemonetics, на апаратах Haemonetics – ACP 215 та MCS+. 

Как современные технологии влияют на заготовку компонентов крови

На семінарі ми представили апарат Haemonetics MCS+ для широкого спектру донорських послуг. Саме на ньому провели процедуру подвійного еритроцитоферезу, тобто заготівлі двох доз еритроцитів від одного донора.  Зазвичай,  в ручному режимі, від одного донора можна заготовити лише одну дозу еритроцитів, але аферезна методика дозволяє заготовити дві дози. При цьому, безпечно, не завдаючи шкоди донору.   “Це особливо важливо для пацієнтів, яким потрібно кілька переливань – зазначила Наталія Маслова. А ми прагнемо до практики – один донор – один реципієнт, щоб знизити імунізацію пацієнта, тобто, щоб знизити можливість реакцій, ускладнень після переливань крові».

За словами представниці компанії Haemonetics, апарат MCS+ – єдиний, який можна використовувати для широкого спектру послуг. Наприклад, зібрати окремо будь-який компонент крові – плазму, тромбоцити, еритроцити. Також можна використовувати у лікувальних цілях, приміром, видаляти надлишок еритроцитів у пацієнтів, робити плазмообмін та збирати стовбурові клітини. До того ж, апарат легко брати на виїзд, або у інше відділення одного закладу.

Как современные технологии влияют на заготовку компонентов крови

Інший унікальний досвід учасники семінару отримали на апарті Haemonetics АСР 215.  Наталія Маслова провела процедуру підготовки заморожених еритроцитів для переливання, і називається вона кріоконсервування еритроцитів. 

Прилад для автоматичної обробки еритроцитів Haemonetics ACP 215 дозволяє здійснювати гліцеролізацію, тобто готувати еритроцити до заморожування та їх зберігання до 30 років у спеціальних морозильних камерах; дегліцеролізацію – видалення гліцеролу та відмивання еритроцитів з підготовкою трансфузії пацієнтам, також відмивання нативних еритроцитів, тих, які не були заморожені для пацієнтів, які потребують неодноразових переливань, з алергічними реакціями, дітям, хворим серцево-судинними захворюваннями. Таким чином, центри служби крові, обладнані Haemonetics АСР 2015, можуть заготовляти різні компоненти крові, створювати банк крові рідкісних фенотипів, та заготовляти еритроцити, які можна зберігати до 30 років та використовувати за потреби.

Как современные технологии влияют на заготовку компонентов крови

«Використання апарату ACP 215 для служби крові дає можливість зводити практично до нуля ризик заражень, а значить – якість компонентів крові відповідає найвищим стандартам», – повідомила Світлана Кривцун, медичний директор Сумського обласного центру служби крові. 

Как современные технологии влияют на заготовку компонентов крови

Підбиваючи підсумки проведених практичних досліджень, можемо зробити висновки, що використання сучасних технологій у заготовленні компонентів крові дають відповіді на актуальні питання сьогодення. Маючи обладнання, аферезні методики і автоматизовані процеси, використовуючи наявний ресурс працівників та донорів, центри служби крові можуть своєчасно та в повному обсязі забезпечувати лікувальні заклади компонентами крові високої якості, створювати кріобанк та зберігати компоненти до 30 років.

Будьте в курсі новин

    A