Укр
Рус Укр Eng

Мікротоми: види та застосування

Мікротом – це механічний інструмент для розрізання біологічних зразків на дуже тонкі зрізи для подальшого дослідження під мікроскопом. Правильний вибір мікротомів має важливе значення для отримання найкращого результату у дослідженнях.

Існують різні види мікротомів залежно від призначення та режиму роботи. За останнім параметром мікротоми можна розділити на механічні, напівавтоматичні та автоматичні.

Мікротом ротаційний

Призначений для різання напівтонких та тонких зрізів для світлової мікроскопії. Принцип дії: маховик обертається на 360 градусів, переміщуючи зразок вертикально до ріжучої поверхні. Утримувач блоку встановлений на сталевій каретці, яка рухається вгору і вниз канавками за допомогою мікрометричного гвинта, при цьому нарізає ідеально рівні блоки. Важливо підібрати рішення, яке забезпечить виконання завдань лабораторії, наприклад, рішення від виробника Leica Biosystems.

Мікротом ротаційний

Мікротом ротаційний

Переваги: ​​можливість розрізання великих блоків тканини; легка адаптація до всіх типів тканин; регульований кут зрізу; великий і важкий прилад, тому менше вібрації при розрізанні твердих тканин.

Санний мікротом

Типові сфери застосування — невропатологія та офтальмологічна патологія. За допомогою нього можна виконувати підготовку великих зразків, наприклад, залитих до парафіну гістологічних тканин, які прикріплені до дерев’яних брусків. Товщина зрізу становить приблизно від 1 до 60 мкм.

Механізм дії: тримач блоку встановлений на сталевій каретці, яка не рухається, при цьому ніж ковзає вперед та назад.

Санний мікротом

Санний мікротом

Переваги: є можливість регулювати кут нахилу ножа для більш легкого розрізання різних ділянок тканини. Недолік: повільніший, ніж роторний мікротом (механічний або напівавтоматичний).

Кріостат

Використання методів флуоресцентного фарбування антитіл призвело до необхідності отримання тонких зрізів (3-5 мкм) свіжозамороженої тканини без дефектів кристалів льоду.

Кріостат складається з роторного мікротома, поміщеного в камеру глибокого заморожування. Камера обладнана скляними дверцятами, через які матеріал проходить всередину та назовні, а також ультрафіолетовою лампою для знезараження камери від інфекційних збудників. Температуру можна регулювати від -10 до -40ºC. Товщина зрізів становить від 1 мкм до 100 мкм. У виробника Leica Biosystems є рішення під завдання кожної лабораторії.

Кріостат

Кріостат

Вібраційний мікротом

Розроблено для розрізання тканин, які не були оброблені чи заморожені. Використовується в гістохімії ферментів, ультраструктурної гістохімії. 

Ці точні інструменти підтримують морфологію клітин, активність ферментів, і навіть життєздатність клітин тканини.

Амплітуда вібрації регулюється зміною електричної напруги, що подається на ніж. Тканини розрізаються з дуже низькою швидкістю, щоб уникнути дезінтеграції.

Вібраційний мікротом

Вібраційний мікротом

Будьте в курсі новин

    A