Укр
Рус Укр Eng

Фіксація та фіксатори. Формалін як один із популярних фіксуючих засобів.

Співробітники компанії Leica Biosystems – досвідчені науковці, що постійно експериментують, покращують та створюють обладнання та реагенти. Саме тому асортиментний портфель виробника постійно поповнюється доцільними рішеннями, а блог компанії переповнений цікавою та корисною інформацією. 

Сьогодні ділимося з вами темою фіксуючих засобів. 

Який фіксатор слід обрати?

Більшість відомих лабораторій обирає один чи декілька рутинних фіксаторів, які й використовують протягом тривалого часу для різних типів зразків. Лікар-патолог, гістолог або дослідник повністю звикають інтерпретувати характерну морфологію тканини, отриману за допомогою певного фіксатора та схеми обробки. 

Найчастіше стандартним фіксатором буде нейтральний забуферений 10% формалін з іншими агентами, які використовуються для трепанування кісткового мозку (можливо, цинковий формалін), біопсії нирок, заморожених зрізів тощо. Забуферений формалін широко використовується, оскільки він є найбільш гнучким агентом. Його можна включити в процес обробки тканин в закритих машинах. Це дозволяє успішно застосовувати широкий спектр спеціальних фарб. Імуногістохімічні методи, які зазвичай включають етап пошуку антигену, були оптимізовані для фіксованих у формаліні тканин, тому зразки тканини можна зберігати у формаліні протягом тривалого часу без значних шкідливих наслідків. Молекулярні методи, такі як ISH, також підтверджені для використання на фіксованих формаліном тканинах. Саме за цими характеристиками слід оцінювати та обирати  ваш новий або замінний фіксатор.

Взагалі у дослідницькому середовищі, де вивчається конкретний елемент тканини, має бути більше контролю над етапом фіксації, і варто перевірити кілька реагентів, перш ніж прийняти остаточне рішення.

Тому, якщо ви плануєте змінити фіксатор, враховуйте наступні властивості на додаток до оцінки результатів, які ви бачите під мікроскопом:

  • Горючість.
  • Токсичність фіксатора (як короткочасна, так і накопичувальна).
  • Нестабільність його компонентів і наявність обладнання для запобігання впливу на персонал.
  • Вплив надмірної фіксації на тканини (чи пошкоджує тканини тривала фіксація?).
  • Вимоги до зберігання, якщо зразки не можна довго залишати у фіксаторі.
  • Сумісність фіксатора з вашим обладнанням для обробки тканин.
  • Практичні та законодавчі вимоги до утилізації після використання.

Популярні фіксатори від Leica Biosystems

Частіше за все використовують формалін для гістології: він є відмінним фіксатором для біотканин та забезпечує часткову модифікацію зовнішніх властивостей зразка, практично не торкаючись хімічної будови та молекулярного складу.

Компанія  Leica Biosystems і ми, АЛТ Україна, офіційний дистриб’ютор компанії в Україні, пропонуємо вам обрати та купити формалін німецької якості для ваших лабораторних досліджень.

Забуферений формаліновий концентрат 

Buffered Formalin Concentrate 5 – це п’ятикратної концентрації партія 10% нейтрального буферного формаліну. Суміш однієї частини концентрату змішується з чотирма частинами води.

Забуферений формаліновий концентрат

Забуферений формаліновий концентрат

Нейтральний забуферений формалін 10% 

Готовий 10% буферизований формалін для гістологічного дослідження (забуферений формалін).  Зручно упакований у контейнер на 5 літрів.

Нейтральний забуферений формалін 10% 

Нейтральний забуферений формалін 10%

Модифікований забуферений формалін Millonigs

Для гістотехнологів, які віддають перевагу зручності мати під рукою готовий до використання фіксатор, доступний 10% нейтральний забуферений формалін Millonigs.

Модифікований буферний склад Millonigs зберігає зразки тканин та може використовуватися замість традиційного 10% NBF.

Модифікований забуферений формалін Millonigs

Модифікований забуферений формалін Millonigs

Нейтральний забуферений формалін, концентрат

Для приготовлення готового розчину береться одна частина концентрату та добавляється сім частинами води. В результаті чого отримують 10% нейтральний забуферений формалін готовий до використання.

Цей підхід зменшує випаровування формальдегіду та економить час, витрачений на розробку, зважування хімікатів, змішування та очищення.

Нейтральний забуферений формалін, концентрат

Нейтральний забуферений формалін, концентрат

Окрім формаліну ми пропонуємо й інші реагенти для гістології від Leica Biosystems. Детально про це в наших нових статтях.

Будьте в курсі новин

    A