Генетика прагне зрозуміти, як гени визначають фенотип організму. Генетичний скринінг здійснив революцію в цьому напрямку, створивши неупереджені об’єктивні карти генотип-фенотип. Завдяки створенню бібліотек генетичних мутацій і подальшому виділенню цікавих фенотипових варіантів для генотипування, дослідники неупереджено виявляють зв’язки між генами і зумовленими ними ознаками. Прискорена методами цілеспрямованого руйнування генів, ця методологія тепер масштабується для скринінгу всього геному. Досі ці скринінги обмежувалися дослідженням простих фенотипів, які спричиняють клональне збагачення або призводять до зміни інтенсивності флуоресценції, виміряної за допомогою FACS (fluorescence-activated cell sorting).
Розвиток мікроскопічної візуалізації надає дослідникам дуже змістовну інформацію про різноманітні клітинні фенотипи. У поєднанні з останніми досягненнями в галузі глибокого навчання, це ідеальна технологія для зчитування біологічних фенотипів, що становлять інтерес для генетичних скринінгів. Однак, через технологічні обмеження, до цього часу вона знайшла обмежене застосування..
Тому запрошуємо вас дізнатися про можливості просторового CRISPR-скринінгу (SPARCS – spatially resolved CRISPR screening), який використовує автоматизовану високошвидкісну лазерну мікродисекцію для виявлення цікавих субклітинних фенотипів у масштабі геному людини.