Укр
Укр Eng Рус

Періодична система елементів площею у 150 квадратних метрів!

12 липня у вищих навчальних закладах України розпочалася вступна кампанія. Усім колективом бажаємо абітурієнтам наснаги та витримки у подоланні ще однієї освітньої сходинки.

Проте не лише вітчизняні виші готуються зустрічати майбутніх науковців у стінах своїх лабораторій. Зокрема, на будівлі університету іспанського міста Мурсія встановили Періодичну систему елементів площею у 150 квадратних метрів. Таблиця містить 118 відомих на цей час символів (від Водню до нещодавно названого Оганесону) разом з атомними номерами та масами. Кожен елемент вписаний у кольорову металеву пластину розміром 75х75 сантиметрів і розміщений відповідно до ряду та періоду. Дванадцять локальних компаній виступили спонсорами інсталяції для оздоби будівлі хімічного факультету. Така Періодична система має повне право називатися однією з найбільших у світі і безперечно слугуватиме свого роду візитівкою міста. Зокрема, селфі на тлі хімічних елементів активно ширяться соціальними мережами, чим привертають увагу до популяризації науки серед молоді.

За повідомленням декана, навколо інсталяції планують облаштувати свого роду клас на відкритому повітрі, де молодші студенти, а також старшокласники з навколишніх шкіл використовуватимуть гігантську інсталяцію для вивчення Періодичної системи.

 

Будьте в курсі новин

    A