Укр
Укр Eng Рус

Українські лікарі мають більше знати про сучасні методи оцінки гемостазу

Таких висновків дійшли члени Асоціації донорства крові та трансфузійної допомоги за результатами серії онлайн-лекцій для лікарів-практиків, організованої в партнерстві з компанією АЛТ Україна

Всеукраїнська асоціація донорства крові та трансфузійної допомоги в партнерстві з компанією “АЛТ Україна” – постачальником госпітального обладнання та комплексних рішень для Служби крові провели серію онлайн-лекцій, присвячених проблемам оцінки системи гемостазу в сучасній медичній практиці. В ході вебінарів організатори з’ясували, що українські медики зацікавлені в підвищенні рівня знань про сучасні методи дослідження згортальної систем крові.

Як зазначив лектор Ігор Скирда, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, анестезіолог, трансфузіолог, імунолог Центру гемокоррекции Харківського обласного центру крові, для аналізу стану гемостазу в Україні використовують методи, які дають приблизну оцінку роботи окремих ланок коагуляційного процесу. На його думку, вони недостатньо інформативні і не дозволяють отримати цілісне уявлення про стан гемостазу. Можуть давати високу похибку результату дослідження на преаналітичному і аналітичному етапах. У той же час, з методиками, що дозволяють швидко отримати загальну картину роботи системи гемостазу, лікарі-практики, як з’ясувалося, мало знайомі.

  • Інтегральна оцінка системи гемостазу дуже важлива як з точки зору прогнозування можливих ускладнень при підготовці пацієнта до інвазивних методів діагностики та лікування, так і в екстрених ситуаціях, коли швидкість отримання надійного результату з дослідження стану гемостазу з подальшою адекватною реакцією лікаря при кровотечі відіграє вирішальну роль в позитивному результаті екстреної терапії. До слова, відсоток летальності в разі відстроченої або недостатньо інформативної діагностики, а в зв’язку з цим помилкових або мало ефективних терапевтичних рішень при крововтраті або тромбозі, становить близько 90%. Застосовувані в зарубіжній практиці методики аналізу системи згортання крові дозволяють передбачити подібні ситуації, швидко діяти в разі їх виникнення і скоротити кількість показань до переливання компонентів крові з 12 до 2-3, – підкреслив Скирда.

Він також додав, що незважаючи на доведену ефективність такої методики як, наприклад, тромбоеластографія, у багатьох медиків є тільки слабке теоретичне уявлення про неї.

  • Ми провели серію з 3 онлайн-лекцій, в яких багато уваги приділили не тільки сучасним методикам оцінки системи гемостазу, що застосовуються в зарубіжній медичній практиці, але також розбору клінічних випадків і сценаріїв, коли ці методики можуть застосовуватися і давати надійний результат, – зазначає Олена Молігон, глава Всеукраїнської асоціації донорства крові та трансфузійної допомоги. – В ході післялекційних дискусій ми прийшли до розуміння, що багато лікарів мало знайомі з цими методами оцінки згортальної систем крові, але при цьому виявляють підвищений інтерес до їхнього застосування.

За словами керівника напряму служби крові та біотехнологій компанії “АЛТ Україна” Андрія Пивовара, в цілому, лекції прослухали понад 250 фахівців – трансфузіологів, гематологів, імунологів і анестезіологів з усією України. Цього достатньо, щоб зробити висновок: знання про оцінку гемостазу і сучасні методики необхідно розвивати і поглиблювати.

  • Спільно з Асоціацією донорства крові ми вирішили продовжити практику освітніх заходів, присвячених темі аналізу гемостазу, і трансформувати в її в масштабний освітній проект, – говорить Андрій Пивовар. – В його межах ми проведемо низку лекцій і практичних занять, де фахівці зможуть застосувати отримані теоретичні знання на практиці.

Деталі спільного з Асоціацією донорства крові та трансфузійної допомоги АЛТ Україна обіцяє оголосити в середині червня.

Будьте в курсі новин

    A