Укр
Рус Укр Eng

Життя і досягнення Євгена Ростиславовича Кавецького

У цьому році відзначається 120-а річниця з дня народження видатного вченого академіка Р.Є.Кавецького, в честь якого в листопаді відбудеться ІІ Міжнародна конференція «Пухлина та організм: нові аспекти старої проблеми.»

Тому хотілося б згадати про ті досягнення академіка, які по сьогоднішній день є базою для науки.

На робочому столі, після його смерті, була знайдена запис: «Настане день, і на трибуні міжнародного конгресу з’явитися людина, яка підніме над принишклим залом маленьку ампулу – символ перемоги над раком. У ній будуть мрії про порятунок вмирали людей, праця і надії декількох поколінь учених, які боролися з найстрашнішою хворобою. »Поки цього не сталося, але зусилля, прикладені для цього стали масивної базою для сьогоднішніх напрацювань.

Саме завдяки Р.Е. Кавецькому вчення О. О. Богомольця про фізіологічну системі сполучної тканини в ракурсі експериментальної онкології та причини перетворення нормальної клітини в пухлинну знаходять подальший розвиток.

У 1937 році видається монографія, яка зумовлює подальший напрямок роботи: «Роль активної мезенхіми в диспозиції організму до злоякісних новоутворень.» В цей же час, видатний вчений, починає застосовувати для боротьби з пухлинами АЦС – антиретикулярної цитотоксическую сироватку Богомольця, з отримання позитивних результатів. У 1960 році з ініціативи академіка був створений Український НДІ експериментальної та клінічної онкології МОЗ України, сьогодні відомий як Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького.

В інституті, під керівництвом Ростислава Євгеновича разом з учнями була створена українська школа онкологів-експериментаторів. Основним напрямком досліджень є виявлення механізмів взаємодії організму і пухлини, оцінка імунних, метаболічних і гормональних особливостей, а також ролі нервової системи при цій взаємодії. В результаті цих досліджень була видана перша в своєму роді монографія «Пухлинний процес і нервова система», яка була переведена на англійську мову і опублікована в США.

Фундаментальними були дослідження, спрямовані на оцінку ролі ендокринної системи в розвитку новоутворень. Отримані дані стали теоретичною базою для розробки засобів направленої дії на нейроендокринну систему з метою профілактики виникнення новоутворень і протипухлинної терапії.

У 1968 році за підтримки Ростислава Євгеновича в інституті засновано перший в Україні відділ біологічної та протипухлинної дії лазерного опромінення.

У 1979 році з ініціативи Р.Є. Кавецького Інститут починає видавати міжнародний науковий журнал «Experimental Oncology». Журнал видається і досі, зараз навіть можливий до перегляду в електронній версії.

У 2000 році з’явилася іменна премія Академії наук України.

Про компанію АЛТ

Компанія «АЛТ Україна ЛТД» є ексклюзивним офіційним дистриб’ютором Leica в Україні. Пропонуємо комплексні рішення для гістологічних лабораторій і постачання витратних матеріалів. Забезпечуємо методичну та технічну підтримку на будь-якому з етапів співпраці.

Будьте в курсі новин

    A