Укр
Рус Укр Eng

Загальний принцип роботи з гелевими картами Across Gel

В даній статті розповідаємо як працювати з гелевими картами турецького виробника DiaPro.

Система АВ0 була першою системою груп крові людини, відкритою Лайндштейнером(1), і досі залишається найважливішою системою в практиці переливання крові.

Система АВ0 визначається наявністю або відсутністю антигенів А та/або В на поверхні еритроцитів (пряме визначення груп крові) та наявністю антитіл у сиворотці крові, відповідних антигену або анитенам, відсутність на поверхні еритроцитів (перехресне визначення групи). Тому, під час кваліфікації за системою АВ0, необхідно здійснювати, як пряме, так і перехресне визначення групи. При прямому визначенні групи за АВ0 еритроцити тестують на анти-А, анти-В, анти-АВ антитіла, тоді як при перехресному визначенні групи антитіла АВ0 визначають у сироватці/плазмі крові за допомогою анти-D антигенів А і В еритроцитів для визначення наявності або відсутності антигену D(RH1) на поверхні еритроцитів.

Гелеві карти Across для визначення групи крові АВ0 прямим та перехресним методом

Методика роботи з гелевими картами Across Gel

Принцип роботи тесту залежить від використання техніки гелевого центрифугування для виявлення реакції аглютинації, які виникають, коли антигени в еритроцитах пов’язані (покриті) відповідними антитілами, наявними в зразках реагенту, сироватки та плазми крові.  Карта Across Gel містить полімеризовані мікросфери декстрану (гель), які функціонують як фільтр в буферному розчині у всіх мікропробірках карти Across Gel. Декстрани та спеціальний антитіломісткий реагент(и) або буферний розчин змішуються.

Під час центрифугування за допомогою центрифуги Across гелевих карт Across Gel аглютинати еритроцитів збираються на поверхні гелю та по всій довжині колони відповідно до їх розмірів. Неаглютиновані еритроцити йдуть на дно мікропробірки карти Across Gel.

Відео. Гелеві технології в оцінці донорського химеризму.

Умови зберігання гелевих карт Across Gel

Зберігати карти Across Gel потрібно вертикально при температурі 2-25оС. Не розташовуйте карти Across Gel перед або/та поруч з будь-яким джерелом тепла (місця під прямими сонячними променями, радіатори, кондіціонери, великі пристрої, які випромінюють тепло при роботі) або повітропроводи. Не заморожуйте карти Across Gel.    

Якщо карта Across Gel зберігається у неушкодженій упаковці, вона зберігається до дати закінчення терміну придатності, зазначеній на зовнішній етикетці.  

Ознайомитися детальніше з гелевими картами Across Gel можна тут.

*(1) Карл Ландштейнер – австрійський та американський лікар, хімік, імунолог, інфекціоніст. Перший дослідник у галузі імуногематології та імунохімії, автор праць з молекулярної та клітинної фізіології реакції організму на розмиті антигени та виникаючі при цьому специфічні та неспецифічні явища.

Будьте в курсі новин

    A