Укр
Рус Укр Eng

Рішення для аналізу метилових естерів жирних кислот методом іч-фур’є спектроскопії

Метилові естери жирних кислот (FAME – Fatty Acid Methyl Esters) – основний компонент дизельного палива, який в основному добувають з жирів рослинного або тваринного походження шляхом переетерифікації.

Визначення вмісту МЕЖК є одним із найважливіших етапів контролю якості деяких рідких нафтопродуктів, таких, як дизельне паливо чи побутове пічне паливо. Підвищений вміст МЕЖК може спричинити пошкодження гуми, пластмаси та поверхневих покриттів, поступову деградацію палива внаслідок окислення та гідролізу, виведення з ладу двигуна автомобіля тощо.

Вміст МЕЖК у описаних вище продуктах визначають за ДСТУ EN 14078:2003 з використанням ІЧ-спектрометра в режимі пропускання у кюветах з попередньо розведеними зразками у циклогексані. При рутинному аналізі цей метод є матеріально затратним та потребує багато часу на проведення. 

Компанія АЛТ Україна пропонує декілька рішень від виробника Thermo Fisher Scientific для аналізу метилових естерів жирних кислот методом ІЧ-спектрометрії.

ІЧ-Фур’є спектрометр Thermo Scientific™ Nicolet™ Summit OA

Спеціально розроблений ІЧ-Фур’є спектрометр Thermo Scientific™ Nicolet™ Summit OA призначений для швидкого вимірювання в’язких та рідких зразків без необхідності пробопідготовки, з інтегрованим горизонтальним модулем багатократного порушеного повного внутрішнього відбиття (ППВВ) з ZnSe кристалом, що скорочує час аналізу, надає більш точні результати та робить весь процес дослідження більш зручним.

Порівняння зразків рідини з використанням приладдя з однократним (зелений) та багатократним (чорний) відбиттям, що показує підвищену чутливість модуля ППВВ Summit OA з багатократним відбиттям.

Порівняння зразків рідини з використанням приладдя з однократним (зелений) та багатократним (чорний) відбиттям, що показує підвищену чутливість модуля ППВВ Summit OA з багатократним відбиттям.

Вимірювання у випадку методу ППВВ проводять шляхом безпосереднього нанесення на кристал 2-3 крапель досліджуваної проби та подальшого зняття ІЧ-спектру відносно спектра дизельного палива, що не містить МЕЖК (ASTM D7371-07).

Для проведення аналізу вмісту МЕЖК класичним методом у режимі пропускання рекомендуємо відповідне рішення – спектрометр Thermo Scientific™ Nicolet™ Summit з аксесуаром Pearl™ від компанії Specac.

Аксесуар Pearl™ для ІЧ-Фур’є аналізу рідин в режимі пропускання 

Аксесуар Pearl™ від Specac являє собою дві пластини Oyster™ з вікнами CaF2 з довжиною оптичного шляху на вибір від 25 до 1000 мкм та портом для інжекції летких речовин у верхній пластині. Корпус аксесуару легко встановлюється у кюветне відділення ІЧ-Фур’є спектрометра.

Аксесуар Pearl™ для ІЧ-Фур’є аналізу рідин в режимі пропускання

Аксесуар Pearl™ для ІЧ-Фур’є аналізу рідин в режимі пропускання

Система має ряд переваг у порівнянні з традиційними рідинними кюветами, що використовуються для визначення вмісту МЕЖК: пластини Oyster™ розроблені для швидкого аналізу проб і легкого очищення, що забезпечує високу пропускну здатність. На відміну від традиційної рідинної кювети, у якій довжина оптичного шляху може дещо змінюватися при розбиранні/збиранні, пластини Oyster™ розроблені таким чином, щоб довжина шляху залишалася сталою. Це значно спрощує очищення, гарантуючи, що помилки, пов’язані із забрудненням, з меншою ймовірністю потраплять до вашого набору даних.

Ознайомитися з методикою можна тут

ІЧ-Фур'є спектри компонентів дизельного палива та суміші 10% біодизеля виміряні в  пластинах Oyster™ з довжиною шляху 50 мкм

ІЧ-Фур’є спектри компонентів дизельного палива та суміші 10% біодизеля виміряні в пластинах Oyster™ з довжиною шляху 50 мкм

Залишайте заявку на сайті, і наші спеціалісти допоможуть підібрати якісну систему для отримання точних та надійних результатів відповідно до ваших  вимог.

Будьте в курсі новин

    A