Укр
Рус Укр Eng

ЛОВ у воді: методи визначення та обладнання для аналізу

В середньому людина споживає приблизно 220 літрів води на рік. Тому вкрай важливо, щоб в країні була не тільки продумана законодавча база, яка гарантує придатність і безпеку питної води, але також відповідна матеріально-технічна база у лабораторій, яка б дозволяла аналізувати рівень її забруднення.

Один з основних антропогенних забруднювачів навколишнього середовища, включаючи питну воду – леткі органічні речовини (ЛОВ). Це відходи виробництва фарб, клеїв, нафтопродуктів, фармацевтичних препаратів і холодоагентів.

Багато з цих речовин, потрапляючи в організм людини, негативно впливають на здоров’я. Тому питання тестування проб повітря, ґрунту, стічних та питних вод на наявність ЛОВ – вкрай важливе для забезпечення безпеки населення, захисту навколишнього середовища та збереження екологічного балансу.

Лабораторії, що займаються біологічними дослідженнями в галузі екології, стикаються з низкою проблем під час проведення аналізу ЛОВ. Як і за кордоном, в Україні діють дуже суворі й чіткі санітарні норми та правила щодо якості води. Тому для лабораторій чітке дотримання цих норм при проведенні аналізу води – питання пріоритетне. Адже недотримання бодай одного аспекту регулювання може призвести до відмови від тестування великих партій зразків.

За проведення досліджень великої кількості зразків, необхідною умовою є забезпечення належної пропускної здатності лабораторії. Важливо, щоб зразки були протестовані вчасно, а результати були однозначними. При цьому лабораторіям також важливо зробити дослідження максимально рентабельними, що змушує їх застосовувати методи й системи, які просто впровадити, легко навчити персонал роботі з ними і які вимагають мінімального технічного обслуговування.

EPA 524.2 – одна з найпоширеніших методик, які застосовуються в лабораторіях для аналізу води. Описання методу можна завантажити тут.

Метод підходить для застосування в будь-яких лабораторіях. Він передбачає використання Teledyne Tekmar Atomx XYZ Purge & Trap (P&T) в поєднанні з системою Thermo Scientific™ ISQ™ 7000 GC-MS і газовим хроматографом Thermo Scientific™ TRACE™ 1310.

У Atomx XYZ використовуються U-подібні оптимізовані пастки та ультрашвидкий нагрівач для десорбції. Це дає змогу збільшити обсяг про, усунути проблеми, які пов’язані з встановленням рівноваги в системі та впливають на відтворюваність аналізу, а також скоротити витрати на витратні матеріали.

Система ISQ 7000 GC-MS забезпечує чутливість на рівні фемтограм, таким чином ви послідовно дотримуєтеся необхідних лімітів під час аналізу зразків, незалежно від того, працюєте ви в режимі SIM або в режимі повного сканування. Досягнення низьких меж виявлення вимагає якісного зниження шуму. Система ISQ 7000 GC-MS робить це з новим рівнем високоефективної іонізації та унікальним фокусуванням іонів. 

Програмне забезпечення Chromeleon із вбудованими ЕРА методами спрощує повсякденну роботу від початку запуску до автоматичного створення звіту. 

Надійність системи забезпечує тривалу роботу без безпосереднього втручання, а під час технічного обслуговування час простоювання зводиться до мінімуму завдяки можливості ізолювати вакуум та відсутності потреби продування під час очищення джерела й заміни колонки. 

Вебінар, присвячений вирішенню проблем під час аналізу летких органічних сполук, можна переглянути за запитом тут

Будьте в курсі новин

    A