Укр
Рус Укр Eng

Інформатизація медичної галузі Черкас

У Черкасах вперше в країні втілили пілотний проект з інформатизації медичної галузі цілого міста. Комп’ютерною мережею з’єднали всі заклади первинної медико-санітарної допомоги та поліклініки і встановили потужне програмне забезпечення, яке дозволило автоматизувати надання медичних послуг на всіх рівнях. Починаючи від запису пацієнта на прийом і аж до централізованого обліку медикаментів та планування їх закупівель. За допомого нововведень підвищився контроль за ефективністю та якістю роботи лікарів. Раніше схожі IТ технології були доступні тільки у дорогих приватних клініках Києва, Одеси та Харкова. В Черкасах нею користуються всі пацієнти муніципальних поліклінік безкоштовно. Ініціатор модернізації медичної галузі виступила Черкаська міська рада. На черзі поглиблення інформатизації поліклініках та впровадження сервісу запису пацієнтів на прийом до лікаря через Інтернет.

Про це сьогодні розповіли учасники прес-конференції, в якій взяли участь заступник міського голови Ігор Коломоєць, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник, директор КНП “Перша Черкаська міська поліклініка” Михайло Шевченко, заступник директора TOB «АЛТ Україна ЛТД», керівник напрямку з інформатизації закладів охорони здоров’я Вадим Терентюк та завідувач кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій управління Черкаського державного технологічного університету Юрій Триус.

Информатизация медицинской отрасли Черкасс

Информатизация медицинской отрасли Черкасс

Інформаційну систему розгорнула та впровадила компанія «AЛТ Україна ЛТД» спільно із Міністерством охорони здоров’я України. Проект почався з вересня перший етап – запуск системи, був реалізований наприкінці грудня 2016 року. Такі стислі терміни впровадження стали можливі завдяки повній координації між Департаментом охорон здоров’я та представниками постачальників і підрядників. Протягом цього часу вдалось налагодити комп’ютерну мережу, налаштувати сервери, запустити програмне забезпечення і провести навчання персоналу.

Информатизация медицинской отрасли Черкасс

Информатизация медицинской отрасли Черкасс

Навчання працівників роботі в інформаційній системі та підвищення рівня комп’ютерних знань медиків відбувалося на базі Черкаського державного технологічного університету під керівництвом київських фахівців. Наступними до медичної інформаційної системи планують підключити всі заклади медицини міста.

Черкаський досвід і передові технології планують використати під час інформатизації медичної галузі інших обласних та районних центрів України.

http://www.rada.cherkasy.ua/

Будьте в курсі новин

    A