Укр
Рус Укр Eng

Нові тест-системи для виявлення COVID-19 і його мутацій від Seegene: короткий огляд

Компанія Seegene випустила на ринок свої останні розробки – діагностичні тест-системи для діагностики вірусу SARS-CoV-2 і його мутантних варіантів. Новинки вже доступні до замовлення в продуктовому каталозі АЛТ Україна.

Оперативно реагуючи на виклики пандемії коронавирусу SARS-CoV-2 і підтверджуючи звання інноваційного технологічного лідера в галузи мультиплексної ПЛР, компанія Seegene першою в світі розробила відразу дві нові діагностичні тест-системи для діагностики CoViD-19.

Allplex ™ SARS-CoV-2 Variants I Assay – диференційна тест-система

Перша з двох нових тест-систем – Allplex ™ SARS-CoV-2 Variants I Assay – є диференційною і покликана вирішити нагальну проблему – швидко виявляти нові соціально значущі штами SARS-CoV-2. Ця тест-система дає змогу не тільки виявляти SARS-CoV-2 у пацієнтів, але і визначити три нові контагіозні мутантні варіанти цього коронавірусу:

  • мутація з Великобританії (United Kingdom, Sep 2020 року, HV 69-70 deletion and N501Y)
  • мутація з Південної Африки (South Africa, Oct 2020 року, K417N, E484K and N501Y)
  • мутація з Бразилії і Японії (Brazil and Japan, Jan 2021, K417T, E484K and N501Y)

Дедалі більше надходить даних про збільшення частоти випадків захворювання на ці нові варіанти SARS-CoV-2 в країнах Європи. Поява нових варіантів SARS-CoV-2 в Україні – лише питання часу. Своєчасне виявлення варіантів SARS-CoV-2 в інфікованих осіб дасть змогу оперативно їх ізолювати і уникнути швидкого поширення нової хвилі пандемії.

Звичайно, завдання з централізованого вивчення мутаційної мінливості подібних епідемічно важливих вірусів і виявлення їхніх нових варіантів, на сьогодні в світі вирішуються більш наукоємним методом повногеномного секвенування – NGS, Ion GeneStudio ™ S5 System. Але, на жаль, зараз відповідним обладнанням оснащені одиниці вітчизняних лабораторій, і розробки такого типу мають проводиться уповноваженими організаціями. Вони досить тривалі за часом і недешеві за вартістю.

Тому використання тест-системи Allplex ™ SARS-CoV-2 Variants I Assay дасть змогу будь-якій ПЛР-лабораторії ефективно на початковому етапі фільтрувати осіб з коронавірусом SARS-CoV-2 від тих, хто інфікований згаданими його мутаціями. В подальшому отримані результати і виявлений матеріал можуть бути передані уповноваженими лабораторіями МОЗ для глибших досліджень за допомогою секвенування NGS.

Allplex ™ SARS-CoV-2 plus Assay – скринінгова тест-система

Тест-система Allplex ™ SARS-CoV-2 plus Assay – скринінгова і є третім поколінням діагностичних ПЛР-наборів компанії Seegene для діагностики CoViD-19. Вона також дає змогу виявляти SARS-CoV-2 у пацієнтів, але і додатково визначати за окремим каналом 6 найпоширеніших мутацій SARS-CoV-2 (HV69 / 70 del, Y144 del, N501Y, A570D, P681H, T716I), які відрізняють його від початкового штаму з Ухані 2019 року. Ця тест-система може використовуватися в будь-якій ПЛР-лабораторії як для масового рутинного тестування населення для діагностики CoViD-19, так і для первинного скринінгу нових варіантів SARS-CoV-2.

Багато раніше розроблених комерційних ПЛР тест-систем для діагностики CoViD-19, в яких присутня аналітична мішень S-ген, незабаром можуть почати видавати хибнонегативні результати, що обов’язково призведе до збільшення захворюваності на CoViD-19 в Україні і чергового погіршення епідеміологічної ситуації в її регіонах . Завдання всіх структур МОЗ не допустити повторення ситуації осені 2020 року.

Тест-система Allplex ™ SARS-CoV-2 plus Assay також буде цікава для організацій, що займаються розробкою, перевіркою і впровадженням вакцин від  CoViD-19.

Обидві нові тест-системи включають всі технологічні інноваційні розробки Seegene.

З нововведень – екзогенний внутрішній контроль в обох наборах замінений на ендогенний, що виключить процедуру внесення IC в тестовані зразки для контролю ефективності екстракції нуклеїнових кислот і додатково дозволить контролювати якість забору клінічного матеріалу.

Будьте в курсі новин

    A